70719

Bu sitenin tüm özelliklerini kullanabilmek için lütfen daha yeni bir tarayıcı yükleyiniz

ANASAYFA » TEKNIK SERVIS » ARC 150 N ULTRA SEFFAF EPOKSI KULLANIM KLAVUZU

ARC 150 - N Ultra Şeffaf Epoksi Kullanım Klavuzu

·  MALZEMEMİZ 4 BİRİM REÇİNE + 1 BİRİM SERTLEŞTİRİCİ ŞEKLİNDEDİR.

·  4+1 ORANDA AĞIRLIKÇA KARIŞIM YAPILARAK KULLANILMASI GEREKİR, BAŞKA HİÇ BİR KARIŞIM ORANI  DOĞRU DEĞİLDR VE MALZEMENIN KİMYASAL REAKSİYONUNU BOZAR.KULLANILMADAN ONCE SICAKDA BELETILMESI HAVA ÇIKIŞINI KOLAYLASTIRIR VE TAVSIYE EDILIR.

·   KARIŞIM MUTLAKA AGIRLIKÇA YAPILMALIDIR ( ÖRNEK : 400 GR REÇİNE + 100 GR SERTLEŞTİRİCİ İLE KARIŞTIRILMALIDIR )

·    KULLANILACAK MIKTARDA KARIŞIM YAPILMALIDIR.

·    KARIŞIM YAPILACAK OLAN KAP GENİŞ OLMASI TAVSİYE EDİLİR.

·    KARIŞIM YAPILACAK OLAN KABA ÖNCE SERTLEŞTİRİCİ, SONRA KARISIM ORANI MIKTARINCA REÇİNE KOYULMASI TAVSIYE EDILIR.

·    MALZEME TEK YÖNDE YAVAŞCA KARIŞTIRILMALI, KARIŞIM BİTTİKTEN SONRA MALZEME  LEĞEN VB. GENİŞ BİR KABA ALINIP  ORTAM SICAKLIGINA GORE 0-30 DAKIKA HAVASI CIKMASI ICIN DİNLENDİRİLMESİ TAVSİYE EDİLİR.

·    DÖKÜM İŞLEMLERİNDE ,DİNLENDİRME YAPILAN  KAPDA YADA DÖKÜM ESNASINDA SICAK BIR UYGULAMA İLE YÜZEYDE HAVALAR ALINABİLİNİR.

·     HER KİMYASAL MALZEMENİN OLDUGU GİBİ YAPILAN BU KARIŞIMINDA BİR KAPDA DURMA SÜRESİ (POT-LİFE) VARDIR, BU DEGER KARISIM YAPILAN KABIN GENISLIGINE GORE DEGISIR, GENIS KAPLARDA BU SURE UZAR, DAR KAPLARDA REAKSIYON HIZLANIR, KARISIM YAPILDIGINDA BUNA DİKKAT EDİLMELİDİR.

·     MALZEMENİN KURUMA SÜRESİ ORTAMA VE UYGULANAN KALINLIGA GORE DEGISILIK GOSTERMEKLE BERABER, ORTALAMA OLARAK ; DOKUNMA KURUMASI :12-24 SAAT     TAM KURUMA 2-4 GÜN( UYGULANAN KALINIK VE ORTAM ŞARTLARINA GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİR )

·     DÖKÜM İŞLEMİNDEN SONRA ,JELLEŞME ESNASINDA SOGUK ORTAMDA TUTMA, JELLESMEDEN SONRA SICAK ORTAM VEYA ISI GOSTERILMESI TAVSIYE EDİLİR, BOYLECE KURUMA DA HIZLANIR..

·     SÖZÜ GEÇEN ZAMANSAL DEGERLER ORTAM –KARIŞIM YAPILAN KAP-KARISIM YAPIALAN MIKTAR-UYGULANACAK KALINLIGA GORE DEGISIKLIK GÖSTERİR  HIC BIR DEGER KESİNLİK İFADE ETMEZ.